Eyüp Sultan Mahallesi İpekyolu Caddesi Emsal Sokak No:7 Türkiye
0 553 147 5335
0 506 537 3650
info@vegaakustik.com

Sıkça Sorulan Sorular

 • Ses Yalıtımı Nedir ve Neden Gereklidir ? +

  Yaşanan ortamı rahatsızlık hissi uyandıran seslerden yalıtarak gürültü problemlerini engellemek amacıyla ses yalıtım uygulamaları yapılmaktadır. Gürültü alanlarında çevreye yayılan sesi azaltarak sinema, ses kayıt odası gibi mekanlarda uygun kullanım koşulları oluşturmak amacı ile ses yalıtımı yapılmaktadır. Gürültünün insan üzerinde psikolojik ve fizyolojik pek çok zararlı etkileri bulunmaktadır. Bu gib ses karmaşaları hastalıklara yol açan stresin en önemli etkierindendir. Sinirlilik, uykusuzluk,…
 • Akustik Yalıtım Nedir? +

  Toplu br ortamda meydana gelen gürültü, ses karmaşası kalabalık ortamdaki en büyük etkenlerden biridir. Ses şiddet seviyesi çok yüksek olmasa bile sürekli bir uğultu oluşur. İç mekanda gerekli ses yalıtım uygulaması yapılarak meydana gelen eko, yankı problemlerini giderebilirsiniz. Bu tür yalıtımlarda yanmaz akustik süngerler en iyi sonuç veren ses yalıtım malzemelerinden biridir.
 • Ses Geçiş Kaybı Nedir? +

  Meydana gelen gürültünün bulunduğu ortamdan başka bir yere geçişini engellemek için yapılan çalışmalar ses izolasyon çalışmalarıdır. Bu tğr uygulamalarda kalınlık ve yoğunluğu fazla olan malzemelerin kullanılması gerekmektedir. Sert yüzeyli malzemeler ile sesin engelenmesini sağlamaktadır. 
 • Ses Yalıtımın Avantajları Nelerdir? +

  Ses yalıtımı uygulamaları ile insan yaşantısında sağlıklı ve konforlu ortamlar meydana gelebilmektedir. Ses problemlerinin gürültü, davranış bozukluğu, çalışma verimindeki düşüş, psikolojik ve fizyolojik yöndeki olumsuzluklara karşı sağlıklı ve konformlu bir etken sağlamaktadır.
 • Ses Yalıtımında kullanılan malzemeler nelerdir? +

  Akustik Süngerler, Bariyerli Akustik Süngerler, Bondex Süngerpan; Melamin Sünger
 • Zemin Ses Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? +

  Zeminlerde meydana gelen titreşim, topuk sesi ve vibrasyon kaynaklı problemlere karşı uygulaması yapılan bu ses izolasyon malzemeleri ile ses problemlerinden kurtulabilirsiniz. Tireşimi engellemede en başarılı malzemelerin başında gelen kauçuklar istenilen kalınlıkta üretilebilmektedirler.
 • Üst komşumdan gelen gürültüye karşı nasıl bir ses yalıtım uygulaması yaptırabilirim? +

  Üst komşumdan gelen gürültüye karşı nasıl bir ses yalıtım uygulaması yaptırabilirim?
 • Araç trafiği ve yayaların yoğun olduğu bir cadde üzerinde oturuyorum. Gürültüyü engellemek için ne yapabilirim? +

  Yapının ses köprüsü oluşturmasını engelleyecek biçimde, doğramaların yenilenmesi, duvarlarda ve döşemelerde alınabilecek ses yalıtım tedbirleri ile pembe gürültü dediğimiz insan sesleri ve araç kaynaklı trafik gürültülerinden büyük ölçüde arındırılmış (azaltılmış) bir eve sahip olunabilir.
 • Ses yalıtım uygulamasını tanıdık ustalar aracılığıyla yaptırabilir miyim? +

  Yapı, mutlaka uzmanlar tarafından incelenerek sorunun çözümüne yönelik ses yalıtımı uygulamaları konusunda uzman yalıtım firmaları tarafından yapılmalıdır.
 • Komşu yan dairenin gürültüsünü engellemek için nasıl bir önlem almalıyım? +

  İki daireyi birbirinden ayıran komşu duvarların arasına ses yalıtımı uygulaması yaptırarak gürültüyü engelleyebilirsiniz. Bu amaçla; duvar elemanlarının üzerine yay vazifesi gören, duvardan geri yansıyan seslerin yutulmasını sağlayan ses yalıtım malzemeleri tercih edilerek profiller arasına yerleştirilir veya doğrudan duvar üzerine yapıştırılır ve önlerine kütle oluşturan ikinci bir iç yüzey kaplama malzemesi uygulanır. Böylelikle duvar elemanının “kütle-yay-kütle” prensibi ile ses iletim performansı iyileştirilebilir.
 • Üçlü yalıtım camları diğer cam türlerine göre daha iyi ses yalıtımı sağlar mı? +

  Gürültü kontrolü performansında üçlü cam üniteleri, ikili yalıtım ünitelerine göre daha iyi değildir. Gürültüye karşı cam kalınlığının arttırılması veya özel amaçlı hazırlanmış yalıtım cam ünitelerini kullanmak en pratik yoldur. Üçlü cam yalıtımları yerine ikili yalıtım camı ünitelerinde farklı cam kalınlıklarının seçilmesi veya camlardan birinin laminasyonlu olması gürültü kontrolü için uygun yalıtımı sağlar. Ancak etkin gürültü yalıtımı için yapının tüm elemanlarında…

7/24 Müşteri Hizmetleri & Hemen Teklif Sadece Bizde !

VegaAkustik olarak 7/24 müşteri hizmetleri hattı : 0 506 537 36 50 & 0 553 147 5335 Şirketimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda hemen fiyat teklifi almak için lütfen kırmızı butona tıklayarak iletişim formunu doldurunuz.